• Kocyk przytulanka

Kocyk przytulanka – czym kierować się przy jego wyborze?

Są miękkie, przyjemne w dotyku i można je wszędzie ze sobą zabrać. Zapewniają maluchom komfort i bezpieczeństwo przez cały dzień, a dodatkowo mogą być świetnym pomocnikiem w nauce samodzielności oraz kompanem w walce z tęsknotą, lękiem czy zdenerwowaniem. Mowa o kocykach przytulankach, które dzięki temu, że łączą w sobie funkcje okrycia i pluszowej maskotki, są wyjątkowo praktyczne, wygodne i przyjazne niemowlętom od pierwszych dni życia.

Czym jest kocyk przytulanka?

Jak sama nazwa wskazuje, kocyk przytulanka to zarówno maskotka, jak i miękki, dziecięcy kocyk, którym można otulić maluszka. Tego rodzaju przedmioty dla dzieci przybierają najróżniejsze formy, chociaż na ogół są stylizowane na różnorodne zwierzątka. Ich największą zaletą jest wielofunkcyjność. Zabierając taką zabawkę na spacer, nie trzeba pamiętać o dodatkowym okryciu do wózka, kiedy jest zimno. Z kolei biorąc kocyk przytulankę do znajomych, możemy nią otulić pociechę, gdy zdecyduje sobie uciąć popołudniową drzemkę.

Nie tylko do usypiania i otulania

Jeszcze do niedawna przytulanki dla dzieci pełniły jedną, zasadniczą funkcję. Służyły przede wszystkim uspokajaniu maluchów, a co ciekawe, robiły to już za sprawą swojej obecności. Dzisiaj na rynku producenci prześcigają się w oferowaniu nam coraz to różnorodniejszych kocyków i przytulanek, wśród których znajdują się kocyki z maskotką.

Kocyk przytulanka dla niemowląt sprawdzi się w wielu sytuacjach, zwłaszcza że może być również zabawką. Maluchy uwielbiają, chociażby figle, kiedy za kocykiem znika twarz mamy. To doskonały wstęp do zabawy w chowanego. Taki kocyk może też  być po prostu miłą przytulanką, którą dziecko będzie kojarzyć z ciepłem i zasypianiem. Często bez ulubionej pluszowej zabawki trudno jest maluchowi zasnąć, np. podczas wyjazdu do babci czy podczas leżakowania w przedszkolu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kocyka z maskotką?

Kocyk z maskotką stanowi przedmiot, który ma styczność z delikatną i wrażliwą skórą niemowlęcia, dlatego powinien być wykonany z certyfikowanych materiałów. Jeśli będzie zawierał toksyczne związki, wówczas może stać się przyczyną zaczerwienienia, podrażnienia lub wysypki na skórze. Kocyk pod żadnym względem nie może też zawierać niebezpiecznych elementów, które mogłyby w jakikolwiek sposób skaleczyć lub zranić maluszka. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy nie ma guzików, zatrzasków itp.

Poza tym, że kocyk przytulanka powinien być miękki i przyjemny w dotyku, musi być także łatwy do utrzymania w czystości, aby nie gromadziły się na nim szkodliwe roztocza i alergeny. Chcąc mieć pewność, że będzie trwały, warto też zwrócić uwagę na sposób, w jaki został wykończony. Połączenie kocyka z maskotką powinno mieć odpowiednio mocne szwy.

Podsumowanie

Kocyki przytulanki dla niemowląt stanowią przedmioty, które nierzadko zaskakują swoją wielofunkcyjnością, doskonale sprawdzając się zarówno podczas zasypiania, jak i w trakcie zabaw. Są dostępne w wielu różnych kolorach, wzorach (np. króliczek, baranek, małpka) oraz z różnymi dodatkami, które mogą stymulować zmysł wzroku czy dotyku. Maluchy kochają je za rozkoszną miękkość i ciepło, a także za to, że są ich najwierniejszymi przyjaciółmi w każdych chwilach.