• Grzechotki/Piszczki

 

Atrakcyjne grzechotki i piszczki dla dzieci

 

Świeżo upieczeni rodzice zapewne nie raz zastanawiają się, jaka zabawka będzie dobra dla malucha od jego pierwszych dni. Ci bardziej doświadczeni wiedzą, że jedną z nich powinna być ciekawa dla malucha grzechotka.

Grzechotki dla dzieci to produkty przeznaczone zazwyczaj dla tych szkrabów, które ukończyły drugi miesiąc życia. To w tym czasie maluchy zaczynają chwytać i sięgać po różne przedmioty. Jednak już wcześniej rodzice mogą bawić się z nim, powoli wodząc i potrząsając zabawką, a atrakcyjna wizualnie i dźwiękowo grzechotka zaintryguje każdego brzdąca.

Wybierając artykuł tego typu, trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy – po pierwsze, powinna być ciekawa dla malucha – kolorowe grzechotki, których barwy ze sobą kontrastują, będą dla malca dużo ciekawsze niż te w bardziej stonowanych kolorach. Po drugie, trzeba się liczyć z tym, że zabawka tego typu prędzej, czy później wyląduje w buźce naszego szkraba – musi być więc zrobiona z materiału, który nie zaszkodzi maluchowi. Ważny jest tutaj też kształt i wielkość, aby maluch nie zrobił sobie krzywdy. Sama waga grzechotek dla dzieci też jest ważna – w końcu zależy nam na tym, żeby maluch mógł też się nią bawić samodzielnie, powinna być więc odpowiednio lekka.

Grzechotka – idealny sposób na rozwój zdolności motorycznych

 

Grzechotka, jako zabawka, pełni dla maluchów bardzo ważną funkcję. Oprócz tego, że szkrab będzie się nią doskonale bawić, że będzie pobudzać jego wyobraźnię, a także rozwijać zmysły, to rozwija w nim koordynację ruchów. To także drobna lekcja kojarzenia faktów – jak potrząsnę, to grzechocze. Dlatego też warto wybierać spośród najlepszych zabawek, które są dostępne na rynku.

W naszym sklepie z całą pewnością każdy rodzic znajdzie idealną grzechotkę dla swojego dziecka. Wśród proponowanych artykułów są produkty renomowanych firm, które cieszą oko bogatą kolorystyką, a także atrakcyjnymi wzorami – począwszy od zwierzątek i roślinek, po ulubione postacie z bajek, jak Myszka Miki.